powrót

Neurodydaktyka w szkoleniach dla dorosłych

Zamów
Training

Co to za szkolenie

Czy Twoje szkolenia nie są tak skuteczne, jakbyś chciał/chciała? Chcesz udoskonalić swój warsztat trenerski? Potrzebujesz odświeżenia najnowszej wiedzy z dziedziny neuronauki, żeby podnieść jakość swoich lekcji/szkoleń?

Neurodydaktyka to nauka o tym, jak uczyć innych, aby nauka była zgodna z naturalnymi preferencjami ludzkiego mózgu. Podstawą nauczania przyjaznego mózgowi jest ciekawość poznawcza, wykorzystanie silnych stron mózgu łączenie wiedzy czysto kognitywnej z emocjami, samodzielne stawianie hipotez i szukanie rozwiązań. Nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wykładu, ale odwołuje się do wielu modalności i ułatwia łączenie pojedynczych informacji we wspólną całość i wnioski.

Osoby dorosłe potrzebują metod uczenia się specjalnie im dedykowanych, które uwzględniają psychologiczne, społeczne i informacyjne uwarunkowania ich uczenia się. Dlatego projektując zajęcia dydaktyczne dla dorosłych, należy wiedzieć, jak uwzględnić w tym procesie:

 • Spadek tempa uczenia się i przyrost mądrości życiowej
 • Teorie neuroplastyczności mózgu
 • Zmianę nawyków “tradycyjnych” metod uczenia się, które nabyli za młodu w szkole

Szkolenie przeznaczone jest dla trenerów i nauczycieli, którzy uczą osoby dorosłe.

Training

szkolenie

Neurodydaktyka w szkoleniach dla dorosłych

Twoje korzyści

Zdobędziesz najnowszą wiedzę z dziedziny neuroplastyczności mózgu i skutecznych sposobów uczenia się dorosłych

Nauczysz się projektować lekcje/szkolenia w taki sposób, aby wspierały efektywną naukę dorosłych i jednocześnie były ciekawe oraz angażujące

Podniesiesz jakość swoich szkoleń

Program
szkolenia

 • 1
  Neurobiologia uczenia się
 • 2
  Plastyczność mózgu
 • 3
  Kodowanie informacji do pamięci długotrwałej
 • 4
  Radzenie sobie z trudnymi zachowaniami uczestników - uczestnicy poznają rodzaje oporu i sposoby radzenia sobie z nimi. Następnie prowadząc fragment swojego szkolenia będą radzili sobie z poszczególnymi zakłóceniami. Zyskają umiejętności przekonywania trudnych uczestników, przywracania ich do procesu uczenia
 • 5
  Andragogika
 • 6
  Organizacja procesu uczenia

Dedykowani
Trenerzy

Zadzwoń do nas pod numer 507-087-795, napisz maila na adres biuro@instytut-witelon.pl lub skontaktuj się za pomocą formularza !

powrót