Instytut

logo

O Nas

Inspiracją dla nazwy Instytutu była osoba Witelona (Vitello, Witelo) - XIII-wiecznego uczonego, który jako pierwszy polski naukowiec badał optykę widzenia i psychologię postrzegania.

Witelon w swoich pracach poruszał kwestię PERSPEKTYW postrzegania. Jego podstawowy eksperyment pokazał, że usunięcie przeszkody z biegu promienia światła, pozwala światłu oświetlić szerszy obszar. Witelon zauważył, że to, co widzimy możemy różnie postrzegać i interpretować. Nasze sądy są zależne od wielu wpływów - kultury, doświadczeń, wychowania itd.

Witelona uznaje się twórcą podwalin wiedzy psychologiczno-psychiatrycznej, a jego teorie i dokonania przyświecają działalności naszego Instytutu.

Wierzymy, że indywidualne podejście do każdego klienta i zrozumienie jego sytuacji - poprzez badanie potrzeb oraz dobór najlepszych metod szkoleniowych - pozwala nam usunąć przeszkody z pola widzenia, żeby pomóc klientowi zobaczyć więcej i z różnych perspektyw. Dlaczego? Żeby każda osoba, która korzysta z usług Instytutu Witelon, znalazła kreatywne i optymalne rozwiązania dla swoich potrzeb, szybciej pokonywała przeszkody, rozwijała się i miała poczucie sensu swoich działań.

Pracę Instytutu opieramy o aktualną wiedzę naukową i badania. Przywiązujemy najwyższą wagę do rzetelności wykorzystywanych przez nas narzędzi. Nasze działania poddajemy ewaluacji, by oferować najlepszą jakość usług i stale się rozwijać.

Jednocześnie dbamy o dobre relacje z klientami i wzajemny szacunek. Każde badanie realizujemy metodą projektową - precyzyjnie wyznaczamy cele, rzetelnie oszacowujemy koszty i zasoby klienta oraz dobieramy adekwatne narzędzia. Naszą pracę charakteryzuje stały kontakt z klientem, duże zaangażowanie w przebieg badania i rzetelne przeprowadzenie działań.

zespół

Instytutu Witelon

Procedury i polityki