powrót

Facylitacja

Zamów
Training

Co to za usługa

Wiele zebrań, spotkań czy warsztatów jest całkowicie bezproduktywnych. Towarzyszą im przekonania, że to strata czasu, że nic się nie zmieni, nie porozumiemy się. Często górę biorą emocje, dyskusje dominują silne osobowości, a kiedy grupa koncentruje się na problemie, to nie potrafi z niego wyjść.

Facylitacja to metoda, która ułatwia komunikację między ludźmi i dojście do porozumienia. Różnorodność perspektyw osób, biorących udział w spotkaniu i dyskusji jest bardzo cenna, ale też często, gdy emocje stają się silne i niekoniecznie pozytywne, rozmowa może być trudna. Facylitator pomaga uczestnikom przejść przez to pole minowe, znaleźć podobieństwa pośród różnorodności i wypracować wspólny rezultat. Ponad to facylitator ułatwia interakcje pomiędzy różnymi interesariuszami w organizacji na etapie przygotowania warsztatu lub procesu, tak by określić ich interesy, możliwy wkład i reakcje na rezultat warsztatu. Na najwyższym poziomie facylitator może wspierać procesy zmiany organizacyjnej, wzmacniające kulturę otwartej komunikacji w firmie.

Training

Facylitacja

Twoje korzyści

opracowanie rozwiązań nawet najbardziej skomplikowanych problemów i projektów

uważność na perspektywę każdego członka zespołu i użycie wiedzy i doświadczenia każdego z nich

nawiązywanie więzi w grupie

rozwijanie i wykorzystanie twórczego myślenia grupy

uporządkowanie spotkania i nadanie dynamiki oraz odpowiedniego kierunku dyskusji

stosowanie nowych i unikatowych metod wyjścia z trudnej sytuacji

efektywne spotkania i warsztaty

Program
działania

 • 1
  Badanie potrzeb
 • 2
  Wyznaczenie celów i zaplanowanie sesji
 • 3
  Przeprowadzenie cyklu spotkań facylitacyjnych
 • 4
  Ocena efektywności procesu
 • 5
  Follow-up

Dedykowani
Facylitatorzy

Zadzwoń do nas pod numer 507-087-795, napisz maila na adres biuro@instytut-witelon.pl lub skontaktuj się za pomocą formularza !

powrót